Laserové odstranění znamének

Máte na viditelném místě nevzhledné znaménko, kterého byste se rádi zbavili? Nebo se vám někde na těle udělalo větší znaménko a je na čase dát ho pryč? Neodkládejte jejich odstranění, a to nejen z estetických, ale především ze zdravotních důvodů! Vsaďte na bezpečné odstranění znamének! Při odstraňování znamének laserem nevzniká jizvička, jak je tomu při klasickém chirurgickém odstraňování. Všichni jsme se nenarodili s krásnou pletí bez znamének, proto je skvělé, že existuje řešení, jak bezpečně odstranit znamének, a to na naší klinice v Praze. Kdy se objednáte, už je jen na vás.

 

Jak bezpečné odstranění znamének probíhá?

 

Ze samotného odstranění znamének nemusíte mít žádný strach. Naši doktoři se o vás plně postarají. Jsme tu pro vás, proto se neváhejte na nás obrátit před samotným zákrokem a také po něm.  

 

Pojmem mateřská znaménka v běžné řeči označujeme mnoho typů kožních útvarů a névů. Tak zvaná mateřská znaménka, neboli benigní pigmentové névy, jsou geneticky podmíněné změny na kůži. "Znaménka" dělíme dle jejich vývoje do několika stádií. V prvním stadiu pozorujeme plochý, tmavě hnědý povrch. Melanocyty, zodpovědné za znaménko, jsou přítomné v nejsvrchnějších vrstvách kůže. Takový nevus označujeme jako junkční. Dále melanocyty prostupují do hlubších vrstev kůže a tvoří tzv. intradermální nevus, svým tvarem podobný sazenému vejci.
 
Névy lze v současné době odstraňovat chirurgickým nebo fyzikálním přístupem.
 
Chirurgické odstranění znamená prosté vyříznutí skalpelem.
 
Mezi fyzikální terapii patří laserové paprsky, díky kterým dochází k tzv. evaporizaci, při které dochází k odpařování vody, kdy se slupují povrchové vrstvy z přesně definovaného místa na kůži.
Po laserovém ošetření nevu je asi poloviční pravděpodobnost vzniku jizvy, naopak chirurgický přistup je provázen vznikem jizvy vždy.
 
Vyšetření znamének, dermatoskopie, je neinvazivní diagnostická metoda, umožňující kvalifikovanému lékaři rozpoznat maligně zvrhlé pigmentové buňky od těch zdravých. Na naší klinice dermatoskopicke vyšetření předchází každému laserovému zákroku.
 
Ceny laserového odstranění znamének:
 
500 Kč - vyšetření dermatoskopem, diagnostika
odstranění: 1.300 Kč/znaménko, 590 Kč každé další
anestetikum (na přání) 100 Kč/ks
 
Cz