Nadměrné pocení nohou

Trpíte-li nadměrným pocením nohou, důvěrně znáte tělesné i společenské nepohodlí z toho plynoucí. Člověk se pomalu celý den stresuje, aby se nemusel nikde zout (ať už z důvodu mokrých/spocených nohou, či zápachu). Pocení nohou je fyziologický proces spojený s teplotou, tělesnou námahou a emocemi, u žen bývá spojen s obdobím přechodu. Zvýšenou tvorbou potu se rozumí produkce ve větším množství (v oblasti chodidel), než kolik ho tělo fyziologicky potřebuje k termoregulaci. Primární hyperhidrózu vyvolávají emoce, ať už negativní, či pozitivní, proto se někdy nazývá emocionální hyperhidróza. Naproti tomu sekundární hyperhidróza většinou doprovází řadu chorobních stavů, např. nemoci spojené se štítnou žlázou, neurologické nemoci, karcinoidy, apod. 

 
Hyperhidrózu nohou lze účinně odstranit aplikací botulotoxinu A. Efekt nastupuje rychle - za 48 až 72 hodin, tj. za 2-3dny po aplikaci, a vydrží individuálně 6-12 měsíců.
 

Ceník léčby hyperhidrózy aplikace botulotoxinu:

Plosky nohou - od 10.000 Kč již včetně anestetického krému, nad 100 jednotek látky - každá další jednotka v ceně 88 Kč
 
 

Jak odstranění nadměrného pocení nohou probíhá?

 

Samotný zákrok je rychlý a téměř bezbolestný. Botulotoxin je aplikován za pomoci jemné jehly do ošetřované oblasti. Zmírnění pocení, pocítíte již během 48 hodin. Neodkládejte nic na zítřek a objednejte se právě dnes. K dnešnímu dni prošlo naší procedurou (vedoucí k odstranění pocení) přes 800 pacientů s úspěšností zákroku přes 97%.

 

Detailní popis celé procedury

A) Objednání a recepce:

 

1.    na ošetření je potřeba se předem objednat na tel.č. +420 606 644 166, případně emailem: info@estheticmedical.cz
2.    v den ošetření je klient uvítán v recepci, ideálně 5 min. před sjednaným termínem
3.    recepce s klientem vyřeší vstupní administrativu
4.    klient vstupuje do ordinace v objednaný čas 

 

B) V ordinaci:

1.    vstupní konzultace s lékařem - ošetřující paní doktorka s klientem projde cíl klienta, které partie si klient přeje vyřešit a položky v kartě pacienta (alergie, užívané léky, související onemocnění apod., průběh ošetření a zodpovězení dotazů pacienta)
2.    škrobový test - na cílové partie se nanese škrob, test ukáže místa s vyšší a nižší potivostí (kde je vyloučeno více a kde méně potu), místa jsou zaznamenána, škrob je následně odstraněn
3.    aplikace anestetického krému - po vzájemné dohodě na dalším postupu se na ošetřované partie aplikuje anestetický krém, který se nechává působit min. 30 minut (provádí zdravotní sestra v samostatné místnosti, klient mezitím odpočívá)
4.    vlastní aplikace Botoxu do domluvených partií (podpaží, dlaně, chodidla...) 
5.    délka aplikace - podpaží zhruba 30 min., dlaně zhruba 45-60 min. podle typu pacienta, chodidla 60 min. a déle - podle typu pacienta

 

C) Bezprostředně po zákroku:

pacient se vrací ke svým běžným aktivitám

 

Omezení v obvyklém způsobu života:

Aplikace látky neomezuje klienta v obvyklém způsobu života a pracovní neschopnost není nutná. Po dobu 1-2 dnů po ošetření nekonzumovat alkohol, neužívat antibiotika, 2 dny nelétat letadlem, 3 dny necvičit, nenavštěvovat saunu a solárium.

 
 
Cz