Nadměrné pocení podpaží

Trpíte-li nadměrným pocením podpaždí, důvěrně znáte tělesné i společenské nepohodlí z toho plynoucí. Člověk se prakticky celý den stresuje, aby moc nemusel zdvihat ruce kvůli tvořejícím se "koláčům" v podpaží. Pocení podpaží je fyziologický proces spojený s teplotou, tělesnou námahou a emocemi, u žen bývá spojen s obdobím přechodu. Zvýšenou tvorbou potu v podpaží se rozumí produkce ve větším množství, než kolik ho tělo fyziologicky potřebuje k termoregulaci. Primární hyperhidrózu podpaží vyvolávají emoce, ať už negativní, či pozitivní, proto se někdy nazývá emocionální hyperhidróza. Naproti tomu sekundární hyperhidróza většinou doprovází řadu chorobních stavů, např. nemoci spojené se štítnou žlázou, neurologické nemoci, karcinoidy, apod.
 
Hyperhidrózu  podpaží lze účinně odstranit aplikací botulotoxinu A. Redukce tvorby potu v axilách touto metodou léčby dosahuje 80-90%. Efekt nastupuje rychle - za 48 až 72 hodin, tj. za 2-3dny po aplikaci, a vydrží individuálně 6-12 měsíců.
 
Pro zajímavost
 
Deodoranty a antiperspiranty tvorbu potu neodstraňují, pouze ji tlumí. Nejsou skutečnými antihydrotiky, pouze překrývají nepříjemný pach. V jejich složení se vyskytují parfémy, baktericidní složky a bakteriostatika, což jsou většinou kontaktní alergeny. Jejich opakovaná aplikace zvyšuje pravděpodobnost vzniku kontaktní přecitlivělosti s projevy alergického ekzému. Antiperspiranty navíc snižují tvorbu potu tím, že mechanicky uzavřou vývody potních žláz, anebo adstringentním působením na epitel potních žláz snižují jejich fukčnost.
 
Ceník léčby hyperhidrózy aplikací botulotoxinu A:
 
Ceny se odvíjí od množství spotřebovaného materiálu (s ohledem na pohlaví, výšku a hmotnost pacienta).
 
Oblast axil - od 10.000 Kč již včetně EMLA (anestetický krém), nad 100 jednotek látky - každá další jednotka v ceně 88 Kč
 
 

Jak odstranění nadměrného pocení v podpaží probíhá?

 

Samotný zákrok je rychlý a téměř bezbolestný. Botulotoxin A je aplikován za pomoci jemné jehly do ošetřované oblasti. Tím je nejčastěji právě podpaží. Zmírnění pocení, pocítíte již během 48 hodin. Neodkládejte nic na zítřek a objednejte se právě dnes. K dnešnímu dni prošlo naší procedurou (vedoucí k odstranění pocení) přes 800 pacientů s úspěšností zákroku přes 97% 

 

Detailní popis celé procedury

A) Objednání a recepce:

 

1.    na ošetření je potřeba se předem objednat na tel.č. +420 606 644 166, případně emailem: info@estheticmedical.cz

2.    v den ošetření je klient uvítán v recepci, ideálně 5 min. před sjednaným termínem

3.    recepce s klientem vyřeší vstupní administrativu

4.    klient vstupuje do ordinace v objednaný čas 

 

B) V ordinaci:

1.    vstupní konzultace s lékařem - ošetřující paní doktorka s klientem projde cíl klienta, které partie si klient přeje vyřešit a položky v kartě pacienta (alergie, užívané léky, související onemocnění apod., průběh ošetření a zodpovězení dotazů pacienta)

2.    škrobový test - na cílové partie se nanese škrob, test ukáže místa s vyšší a nižší potivostí (kde je vyloučeno více a kde méně potu), místa jsou zaznamenána, škrob je následně odstraněn

3.    aplikace anestetického krému - po vzájemné dohodě na dalším postupu se na ošetřované partie aplikuje anestetický krém, který se nechává působit min. 30 minut (provádí zdravotní sestra v samostatné místnosti, klient mezitím odpočívá)

4.    vlastní aplikace botulotoxinu A do domluvených partií (podpaží, dlaně, chodidla...) 

5.    délka aplikace - podpaží zhruba 30 min., dlaně zhruba 45-60 min. podle typu pacienta, chodidla 60 min. a déle - podle typu pacienta

 

C) Bezprostředně po zákroku:

pacient se vrací ke svým běžným aktivitám

 

Omezení v obvyklém způsobu života:

aplikace látky neomezuje klienta v obvyklém způsobu života a pracovní neschopnost není nutná. Po dobu 1-2 dnů po ošetření nekonzumovat alkohol, neužívat antibiotika, 2 dny nelétat letadlem, 3 dny necvičit, nenavštěvovat saunu a solárium.

 
 
Cz