Žilky, hemangiomy, rosacea

Drobné žilky mohou být nejen nepříjemnou kosmetickou vadou na obličeji nebo na nohách, ale také příznakem zdravotních problémů. Proto bychom ani takovou “maličkost” neměli podceňovat. Bojujte s nimi včas a objednejte se na odstranění metličkových žilek. A co vlastně jsou metličkové žilky? Jedná se o drobné žilky. Poznáme je podle barvy, která je červená nebo také červenomodrá a jejich tvar připomíná pavučinky nebo metličky. Odtud také pochází název metličkové žilky, ale můžete narazit i na název pavoučkové nebo metličkové varixy. Vždy se jedná o stejný problém.

 

Objednejte se na odstranění metličkových žilek, rosacei nebo hemangiomu

 

S léčbou vám rádi pomůžeme, protože odstranění žilek, je jedním ze zákroků, které na klinice provádíme. Ke zbavení pavoučkových varix používáme cévní laser, kterým ošetřujeme nežádoucí pavoučí cévky. Jedná se o jednoduchý zákrok. Proto neváhejte a objednejte se k nám ještě dnes.

 

Drobné pavoučkové žilky se mohou vyskytovat jak v obličeji, tak na dolních končetinách. Trpí tím muži i ženy. Žilky vznikají jako následek interního problému s tlakem, často se jedná o genetickou predispozici. Existují neinvazivní metody, jak žilky odstranit. Pro varixy v průměru do 1 mm je možné použít laserové odstranění, pro o něco větší varixy je možné použít metodu sklerotizace. V obou případech se jedná o odstranění následků, nikoli příčiny. To znamená, že žilky se časem začnou opět tvořit (zdroj jejich vzniku odstraněn nebyl). Časový odstup od ošetření k opětovnému vzniku žilek (klidně na jiném místě) je zcela individuální, záleží na organismu každého z nás. Obecně efekt přetrvává několik měsíců. Před ošetřením je nutná konzultace. Někdy je možné spojit konzultaci i samotné ošetření do 1 návštěvy ordinace. Někdy je vhodnější vlastní ošetření načasovat a naplánovat.
 
Rosacea (růžovka) - je chronické onemocnění kůže, které postihuje osoby ve středním věku, častěji ženy než muže. Týká se zhruba 10% populace. Rosacea zasahuje centrální partie obličeje - nos, tváře, čelo, bradu. Nejdříve je začervenání přechodné, poté trvalé, s rozšířenými žilkami. V další fázi nastupují otoky a hnisavé puchýře. Na nose a v přilehlých partiích může docházet ke zbytnění mazových žláz a bujení vaziva, což se projeví houbovitým ztluštěním kůže. Příčiny vzniku nemoci zatím nebyly spolehlivě identifikovány. Ví se jen, že onemocnění souvisí s vysokým krevním tlakem, onemocněním trávicí soustavy (žaludek, žlučník, slinivka břišní), kožními mikroby a genetickou predispozicí. Léčba rosacei je velmi individuální a relativně složitá. Rozhodnout o ní musí specialista, který zohlední i ostatní kožní onemocnění, případně i celkový zdravotní stav. Prevence spočívá ve vyhýbání se extrémním teplotám (slunce-mráz), obecně přílišnému opalování, mechanickému podráždění pleti (peeling, tření, masáže obličeje), chemickému podráždění pleti (agresivní a alkoholové kosmetické přípravky, aromatické spreje a laky na vlasy), omezení alkoholu, kofeinu, teplých nápojů a kořeněných jídel. 
 
Hemangiom - lidově jahodové znaménko - je nezhoubný nádor krevních cév. Obvykle se vyskytuje na povrchu kůže nebo pod kůží, ale může se vyskytnout i jinde. Zhruba 30% hemangiomů se vytvoří již při narození. A většina těch ostatních se vytvoří v prvních měsících života. Prevence zatím není známa. Ve většině případů není léčba hemangiomů nutná, ale v některých případech nás mohou v životě omezovat (např. hemangiom v hrtanu může omezovat dýchání nebo na očních víčkách může bránit dobrému vidění). Hemangiomy se ale často odstraňují z důvodu estetického a psychického. Odstranění je obecně možné laserem nebo chirurgicky. Na naší klinice odstraňujeme hemangiomy laserem Fotona Dynamis SP.
Cz