Celulitída

Trápí vás celulitida, která je vidět nejen v plavkách, ale také když nosíte sukni? Už se v krátkých šortkách necítíte dobře a příjemně, jako tomu bylo dříve? Změňte to díky estetické rázové vlně Praha. Celulitidou trpí hlavně ženy, a to i sportovkyně, což je dáno hlavně působením ženských hormonů - především estrogenu. Celulitida však může postihnout i muže. Jedná se o postižení podkožních tkání, které je způsobené hromaděním tukové tkáně i stárnutím podkožního vaziva. Celulitida se objevuje zejména v oblasti stehen a hýždí. Proto je důležité s ní bojovat včas. Nezoufejte a obraťte se na odborníky.
 
Celulitída je estetická vada na kráse, která se projevuje hrbolatou pokožkou především v oblasti hýždí a stehen. Při celulitidě dochází k zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou vytlačovány proti povrchu kůže, a vytváří tak na ní nevzhledné ďolíčky, připomínající strukturu pomerančové kůry. Proto tak bývá označována také jako „pomerančová kůže“. V místě je značně omezen průtok krve a lymfy. Celulitidu ovlivňuje mnoho faktorů. Za jejím vznikem stojí částečně dědičné předpoklady, zdrojem může být také sedavé zaměstnání nebo hromadění toxinů v těle. Vliv mají i hormonální změny, ať už přirozené nebo způsobené hormonální antikopcencí. Mezi další faktory patří kouření, nedostatečný pitný režim nebo dlouhé stání.
 
Koho celulitída postihuje častěji? Ženy. Je to způsobeno jednak tím, že ženy mají v postihovaných partiích tenčí kůži a více se jim v těchto oblastech ukládají tuky. Druhým důvodem jsou zmiňované hormony. Ženský hormon estrogen je antagonní vůči vitamínu E, který podporuje oběh krve, a dále vůči vitamínu B6, který má močopudný účinek a odstraňuje zadržování tekutin v těle. Jelikož hormonální antikoncepce obsahuje estrogen v relativně vysokém množství, není vhodná pro ženy, které se chtějí celulitídě vyhnout. Na vznik celulitidy má určitý vliv i nadváha a věk, přesto však postihuje i mladé a štíhlé ženy.
 
 
Cz