Kmenové buňky do vlasů

Jaké jsou příčiny vypadávání vlasů?

Vlasy jsou důležitou součástí naší image. Proto je pro nás jejich nadměrné vypadávání stresujícím stavem. V padání vlasů hraje klíčovou roli mužský pohlavní hormon dihydrotestesteron (DHT), přesněji testosteron přeměněný působením enzymu 5-alfa-reduktázy na dihydrotestosteron (DHT).
 
Dihydrotestosteron způsobuje zmenšování vlasových folikulů, takže z nich vyrůstající vlasy jsou čím dál tím tenší a jemnější. Zkracuje se růstová fáze vlasu a prodlužuje se telogenová fáze vývoje vlasu, kdy vlasový folikul už vlastně nepokračuje ve výstavbě stávajícího vlasového vlákna, ale začíná produkovat nové vlákno - toto nové vlákno vytlačí to staré a starý vlas vypadne. Někdy je růstová fáze vlasu zkrácena natolik, že délka nového vlasu nestačí ani na to, aby prorazila nad povrch pokožky hlavy. Je-li organismus vystaven velkému stresu, může do telogenové fáze přejít až 70% vlasů na hlavě. Proto je hodně přípravků pro zastavení vypadávání vlasů založeno mimojiné na blokaci dihydrotestosteronu.
 

Sérum proti vypadávání vlasů

Mezoterapie vlasů sérem Dermaheal Stem C‘rum Hair Loss je určena lidem s nadměrným vypadáváním vlasů nebo osobám trpícím alopecií.
 

Jak působí toto sérum?

- Sérum zastavuje nadměrné padání vlasů blokací DHT a podporuje obnovu růstu vlasů z již poškozených vlasových folikul.

- Stávající vlasy lépe vyživuje a tím zvyšuje jejich vzhled, průměr a délku života.

- Sérum působí příznivě i v případě plešatosti.

 
Jeho účinek spočívá v kombinaci nanotechnologie, metodě aplikace do podkoží a unikátního složení s výtažky z kmenových buněk. Výtažky z kmenových buněk a obsažené růstové faktory dokážou revitalizovat vlasové váčky. Stimulují mikrocirkulaci krve, čímž výživují vlasové váčky a zlepšují celkový stav pokožky hlavy.
 
 
Ceny ošetření:
 
1 aplikace séra Dermaheal Stem C‘rum Hair Loss 5ml -
3.600 Kč - aplikace injektorem s pěti tenkými mikrojehličkami nebo klasicky - dle přání klienta
 
Kúra 10 aplikací séra - jednorázová platba -
32.000 Kč místo 36.000 Kč
 

Udržovací kúra 5 aplikací - jednorázová platba
nebo kúra 10 aplikací rozložena do 2 splátek po 5-ti aplikacích -
16.500 Kč místo 18.000 Kč

 
Aplikace mikrojehličkami významně zvyšuje pohodlí klienta při aplikaci séra (ti, kdo vyzkoušeli obě metody aplikace, „vědí") a zároveň se zvyšuje počet bodů vpichů, kterými se sérum dostává do podkoží, čímž se zvyšuje efekt ošetření.

 

Cz
Jak to funguje: 
 
Pokud jde o složení, sérum obsahuje: 
  1.  výtažky z kmenových buněk
  2.  růstové faktory
  3.  biomimetické peptidy.

Kmenová buňka je typ nedospělé buňky, která se může diferencovat na různé dospělé buňky, např. na buňky kůže a vlasů. Výtažky z kmenových buněk pomáhají revitalizovat vlasovou buňku, podporují proliferaci a diferenciaci dospělých kmenových buněk na buňky vlasů.

Komplex 3 růstových faktorů a biomimetického peptidu blokuje DHT, rozmnožuje vlasové buňky a zajišťuje jejich migraci, což vyústí do celkové revitalizace vlasových folikulů. 
 
3 růstové faktory (rekombinované proteiny):
sh-Oligopeptid-2 (IGF-1) 
sh-Polypeptid-1 (bFGF) 
sh-Polypeptid-9 (VEGF):
 
Copper Tripeptid-1:
Zpevňuje stávající vlasy, podporuje růst nových vlasů a stimuluje vlasové váčky k produkci zdravějších vlasů. Podporuje oběh krve v pokožce. Podporuje přežití kmenových buněk v tzv. bazální vrstvě epidermis. Dle věděckých studií má Copper Tripeptid-1 významnou roli v anti-agingových procesech, např. za jeho přítomnosti se fibroblasty vystavené poškuzujícímu záření dokázaly vrátit do normálního zdravého stavu, v jakém byly před zářením.
 
Biotin (ve vodě rozpustný vitamín B7, nazýván též vitamín H nebo koenzym R):
Zpomaluje vypadávání vlasů a pozitivně ovlivňuje růst a kvalitu vlasů.
 
Technologie nanokapslí je účinný systém pronikání aktivních látek hluboko do kůže. Nanokapsle má průměr menší než 100nm, proto částice pronikají do hlubších vrstev kůže a teprve tam uvolní aktivní látky. Výsledkem je mnohem vyšší účinnost aktivních látek v porovnání s orálním užíváním vitaminových komplexů.
Průběh ošetření: 

 

Celý proces začíná konzultací s lékařem, který zhodnotí počáteční stav a doporučí potřebný počet aplikací.
K dosažení jakéhokoliv zlepšení je zapotřebí nejméně 5-10 aplikací. U vážnějších stavů je potřeba počítat s minimem 10 aplikací.
 
Přípravek se aplikuje do podkoží injekčně tenkou jehlou.
Jedna aplikace zahrnuje množství 5 ml séra a trvá zhruba 15-20 minut individiuálně podle pacienta. Lékař pacientovi průběžně poskytuje přestávky. Ošetření je individuálně pociťováno jako mírně nepříjemné. Bolest ale rychle odeznívá. Ze zkušenosti víme, že pomáhá vnitřně se motivovat a těšit se na výsledek!

 

Ideální posloupnost aplikací séra:

 
Dávky 1 až 5:  vždy zhruba po týdnu až 10 dnech
Dávky 6 až 10: rozestupy lze prodloužit na 14 dní
Další dávky v nepřerušené sérii: 1x za měsíc
 
První zlepšení se projeví zhruba po 4-5 aplikacích, ne dříve. Chce to trpělivost a odhodlání.
Máme pacienty, kteří uvedenou kúru absolvují pravidelně jednou ročně. A na výsledcích je to znát!