Kmenové buňky do vlasů

Vlasy jsou důležitou součástí naší image. Proto je pro nás jejich nadměrné vypadávání stresujícím stavem. V padání vlasů hraje klíčovou roli mužský pohlavní hormon dihydrotestesteron (DHT), přesněji testosteron přeměněný působením enzymu 5-alfa-reduktázy na dihydrotestosteron (DHT). Dihydrotestosteron způsobuje zmenšování vlasových folikulů, takže z nich vyrůstající vlasy jsou čím dál tím tenší a jemnější. Zkracuje se růstová fáze vlasu a prodlužuje se telogenová fáze vývoje vlasu, kdy vlasový folikul už vlastně nepokračuje ve výstavbě stávajícího vlasového vlákna, ale začíná produkovat nové vlákno - toto nové vlákno vytlačí to staré a starý vlas vypadne. Někdy je růstová fáze vlasu zkrácena natolik, že délka nového vlasu nestačí ani na to, aby prorazila nad povrch pokožky hlavy. Je-li organismus vystaven velkému stresu, může do telogenové fáze přejít až 70% vlasů na hlavě. Proto je hodně přípravků pro zastavení vypadávání vlasů založeno mimojiné na blokaci dihydrotestosteronu.
 
Mezoterapie vlasů sérem Dermaheal Stem C‘rum Hair Loss je určena lidem s nadměrným vypadáváním vlasů nebo osobám trpícím alopecií. Sérum nejenže zastavuje nadměrné padání vlasů blokací DHT a podporuje obnovu růstu vlasů z již poškozených vlasových folikul, ale stávající vlasy lépe vyživuje a tím zvyšuje jejich vzhled, průměr a délku života. Sérum působí příznivě i v případě plešatosti. Účinek spočívá v kombinaci nanotechnologie, metodě aplikace do podkoží a unikátního složení s výtažky z kmenových buněk. Výtažky z kmenových buněk a obsažené růstové faktory dokážou revitalizovat vlasové váčky. Stimulují mikrocirkulaci krve, čímž výživují vlasové váčky a zlepšují celkový stav pokožky hlavy.
 
 
Ceny ošetření:
 
1 aplikace séra Dermaheal Stem C‘rum Hair Loss 5ml -
2.800 Kč - klasická injekční aplikace 
3.100 Kč - aplikace injektorem s pěti tenkými mikrojehličkami
 
Kúra 10 aplikací séra - jednorázová platba -
24.000 Kč namísto 28.000 Kč - klasická aplikace
26.500 Kč namísto 31.000 Kč - aplikace injektorem
 

Udržovací kúra 5 aplikací - jednorázová platba
nebo kúra 10 aplikací rozložena do 2 splátek po 5-ti aplikacích -
12.500 Kč namísto 14.000 Kč - klasická aplikace
13.800 Kč namísto 15.500 Kč - aplikace injektorem

 
Ceny za aplikaci mikrojehličkovým injektorem jsou vyšší, protože navíc zahrnují přístroj a jednorázový nástavec. Aplikace mikrojehličkami významně zvyšuje pohodlí klienta při aplikaci séra (ti, kdo vyzkoušeli obě metody aplikace "ví") a zároveň se zvyšuje počet bodů vpichů, kterými se sérum dostává do podkoží, čímž se zvyšuje efekt ošetření.

 

Cz
Jak to funguje: 
 
Pokud jde o složení, sérum obsahuje: 
  1.  výtažky z kmenových buněk
  2.  růstové faktory
  3.  biomimetické peptidy.

Kmenová buňka je typ nedospělé buňky, která se může diferencovat na různé dospělé buňky, např. na buňky kůže a vlasů. Výtažky z kmenových buněk pomáhají revitalizovat vlasovou buňku, podporují proliferaci a diferenciaci dospělých kmenových buněk na buňky vlasů.

Komplex 3 růstových faktorů a biomimetického peptidu blokuje DHT, rozmnožuje vlasové buňky a zajišťuje jejich migraci, což vyústí do celkové revitalizace vlasových folikulů. 
 
3 růstové faktory (rekombinované proteiny):
sh-Oligopeptid-2 (IGF-1) 
sh-Polypeptid-1 (bFGF) 
sh-Polypeptid-9 (VEGF):
 
Copper Tripeptid-1:
Zpevňuje stávající vlasy, podporuje růst nových vlasů a stimuluje vlasové váčky k produkci zdravějších vlasů. Podporuje oběh krve v pokožce. Podporuje přežití kmenových buněk v tzv. bazální vrstvě epidermis. Dle věděckých studií má Copper Tripeptid-1 významnou roli v anti-agingových procesech, např. za jeho přítomnosti se fibroblasty vystavené poškuzujícímu záření dokázaly vrátit do normálního zdravého stavu, v jakém byly před zářením.
 
Biotin (ve vodě rozpustný vitamín B7, nazýván též vitamín H nebo koenzym R):
Zpomaluje vypadávání vlasů a pozitivně ovlivňuje růst a kvalitu vlasů.
 
Technologie nanokapslí je účinný systém pronikání aktivních látek hluboko do kůže. Nanokapsle má průměr menší než 100nm, proto částice pronikají do hlubších vrstev kůže a teprve tam uvolní aktivní látky. Výsledkem je mnohem vyšší účinnost aktivních látek v porovnání s orálním užíváním vitaminových komplexů.
Průběh ošetření: 

 

Celý proces začíná konzultací s lékařem, který zhodnotí počáteční stav a doporučí potřebný počet aplikací.
K dosažení jakéhokoliv zlepšení je zapotřebí nejméně 5-10 aplikací. U vážnějších stavů je potřeba počítat s minimem 10 aplikací.
 
Přípravek se aplikuje do podkoží injekčně tenkou jehlou.
Jedna aplikace zahrnuje množství 5 ml séra a trvá zhruba 15-20 minut individiuálně podle pacienta. Lékař pacientovi průběžně poskytuje přestávky. Ošetření je individuálně pociťováno jako mírně nepříjemné. Bolest ale rychle odeznívá. Ze zkušenosti víme, že pomáhá vnitřně se motivovat a těšit se na výsledek!

 

Ideální posloupnost aplikací séra:

 
Dávky 1 až 5:  vždy zhruba po týdnu až 10 dnech
Dávky 6 až 10: rozestupy lze prodloužit na 14 dní
Další dávky v nepřerušené sérii: 1x za měsíc
 
První zlepšení se projeví zhruba po 4-5 aplikacích, ne dříve. Chce to trpělivost a odhodlání.
Máme pacienty, kteří uvedenou kúru absolvují pravidelně jednou ročně. A na výsledcích je to znát!