Masáž lávovými kameny

 
Díky masáži lávovými kameny si báječně odpočinete a ještě dlouho po ní budete cítit teplo z oblázků. Horké lávové kameny mají schopnost uvolňovat svaly a „vytáhnout" z nich bolest a negativní energii. Terapie horkými kameny je u čínské a mayské kultury známá již přes 5000 let. Málokterá masáž dokáže navodit takové pocity, jako právě masáž horkými kameny.
 
K této masáži se využívá speciálních lávových kamenů, které výborně akumulují teplo a zároveň se díky teplu uvolňují některé aniony kovů, které přispívají k urychlení regenerace tkání. Lávové kameny mají mimořádně silnou energetickou vibraci. Tato vlastnost je využívána k odstraňování blokací důležitých bodů na meridiánech a rozproudění energie v našem těle.
 

Jaké jsou účinky masáže lávovými kameny?

1.  Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém.
2.  Hluboce relaxuje a harmonizuje.
3.  Postupně prohřívá celé tělo.
4.  Pomáhá detoxikaci organizmu.
5.  Vyrovnává energii v těle.
 
Tato masáž je účinným doplňkovým prostředkem k udržení zdraví a k harmonizaci celého organizmu.
 

Ceník masáže lávovými kameny:

1 ošetření - 60 min.: 1.350 Kč
1 ošetření - 90 min.: 1.650 Kč
 
Masáž lze spojit v rámci 1 návštěvy se zkrášlujícími procedurami:
 
Úprava a barvení obočí a řas - 120 Kč
Bambucké máslo nebo parafínový zábal na ruce - 120 Kč
Čištění pleti ultrazvukovou špachtí, krátká masáž obličeje, sérum, závěrečný krém - 1.100 Kč
 
Cz
Jak to funguje: 
 
Teplo a vibrace, které pozitivně ovlivňují energetické dráhy v těle - to je princip blahodárných účinků masáží lávovými kameny. Teplo a vibrace uklidňují a zároveň povzbuzují vegetativní nervový systém. To je ta část nervového systému, která zajišťuje udržování homeostázy, tj. udržování optimálních vnitřních podmínek organismu. Děje se tak bez naší vědomé činnosti. Teplo a vibrace účinně podporují prokrvení vlásečnic (tenkostěnných jemných cév, které propojují tepny a žíly), urychlují látkovou výměnu, hloubkově uvolňují svaly. Masáž lávovými kameny se někdy nazývá královnou masáží. Patří k těm nejpříjemnějším masážím!
 
Teplo čedičových kamenů a jejich vlnění působí přes energetická centra v našem těle - čakry - na naše energetické cesty - meridiány - kteé vedou od konečků prstů na nohou a rukou ke všem vnitřním orgánům našeho těla. Při zvýšené únavě nebo při zdravotních obtížích bývají tyto meridiány zablokované a neprůchodné. V těle tak nemůže proudit energie a klient se cítí unavený, podrážděný, vyčerpaný a nemocný. Právě horké kameny dokáží povzbudit činnost orgánů. Znovu obnovený tok energie v těle odplaví z těla toxiny, stres, tělo se uvolní a zklidní. Nastartuje se očistný proces a detoxikace a dochází tak k celkové regeneraci těla.
 
Čakry jsou centra energie umístěná podél středové čáry těla, souběžně s míchou. Máme 7 důležitých čaker, ovlivňujících naši fyzickou existenci, naši fyziologii, naše emoce a náš duchovní vývoj. Pokud jsou čakry správně otevřeny a energie v nich proudí správným směrem, žijeme vyrovnaným životem a nepociťuje žádné obtíže. Avšak při současném způsobu života většiny z nás se stává, že se tok energie v některých z čaker zablokuje (nebo zcela uzavře) a tento stav nám přináší pocity přepracování, pocity, kdy se nemůžeme oprostit od starostí, jsme přetížení a nedokážeme se uvolnit. Posléze mohou přijít i poměrně vážná onemocnění.
 
Je-li naopak tok energie v čakře příliš rychlý a čakra je hodně otevřená, tolik potřebná energie z těla uniká (čakra ji nedokáže stabilizovat). Přestáváme tak mít chuť do života, nedokážeme se poprat s problémy, adekvátně je řešit, necháváme se jimi vláčet, cítíme skepsi, depresi, jednáme zkratkovitě, jsme vyčerpaní, unavení, poddáváme se vleku událostí.
 
Podle indických nauk má každá ze 7 čaker svoji barvu, svůj zvuk, svůj tón, který ji správně rozvibruje. Má svůj vzácný kámen, svoji vůni a své charakteristické poslání v těle.
 
První čakra - kořenová - se nachází mezi genitáliemi a řitným otvorem. Je červená. Je základem našeho života, souvisí s pudem sebezáchovy, přežitím. Je-li energie soustředěna v této čakře, můžeme pociťovat strach, že nám druzí psychicky i fyzicky ubližují. Zdravotní obtíže v případě nerovnováhy: problémy s nohama, páteří, nedostatečná obnova krevních buněk, hemeroidy.
 
Druhá čakra - sakrální - se nachází v posvátné oblasti podbřišku. Je oranžová, je zaměřena na žiotní potěšení. Kdo má energii soustředěnou v tomto místě se bude zabývat smyslovým potěšením a požitky. Zdravotní potíže v případě nerovnováhy: poruchy močového měchýře a ledvin, oběhové problémy, střevní potíže, mělké a nepravidelné dýchání, nedostatek energie, poruchy centrálního nervového systému, migrény, dysfunkce reprodukčních orgánů.
 
Třetí čakra - solar plexus - je umístěná na solar plexu. Má žlutou barvu, je propojena s ohnivým živlem a zrakem, vládne ji slunce. Je centrem trávení, našeho vnitřního plamene, který když je správně regulován vyváženou stravou, tak si zachováváme zdraví a udržujeme si energetickou hladinu v rovnováze. Zrdvaotní potíže při nerovnováze: svalová ztuhlost, nervové napětí, poruchy funkce žaludku a trávení, bolesti v dolní části zad, diabetes, hypoglykémie, problémy s játry, nedostatečná vitalita, horečky.
 
Čtvrtá čakra - srdeční - je umístěna v páteři na úrovni srdce. Má zelenou barvu. Je to centrum rovnováhy, harmonie, otevřenosti k všeobjímající lásce k sobě i k druhým. Zdravotní potíže v případě nerovnováhy: vysoký krevní tlak, onemocnění srdce a plis, astma.
 
Pátá čakra - krční - se nachází v horní části krku na prvním krčním obratli. Je modrá. Souvisí s naším sluchem, schopností komunikovat, vyjádřit se, se schopností být spokojen. Zdravotní obtíže v případě nerovnováhy: problémy s tělesnou váhou, se štítnou žlázou, problémy se zažíváním, záněty krku, bolesti vnitřního i vnějšího krku, bolesti v zadní části hlavy.
 
 
Šestá čakra - třetí oko - je umístěna mezi obočím na čele. Má indigově-tmavě-modrou barvu. Je to centrum naší intuice a duševních schopností. Souvisí s naší myslí, touhou po poznání a po duševním světě. Zdravotní obtíže v případě nerovnováhy: bolesti hlavy, oční problémy, problémy s dutinami, katary, senná rýma, nespavost,migrény a hormonální nerovnováha.
 
Sedmá čakra - korunní - je umístěna na temeni hlavy. Má fialovou barvu. Je tocentrum čistého vědomí, osvícení, osvobození, otevření, dokonalého splynutí se sebou samým a s okolním světem. Zdravotní potíže v případě nerovnováhy: nemoci mozku, migrény, poruchy endokrinní soustavy, psychické problémy.
 
Horký tlak z kamenů proniká mimo jiné také do svalů. Dochází k uvolnění křečí, rozpouštění bolesti, ztuhlosti a regeneraci tkání. Otevírají se kožní póry.
Zlepšuje se celkový krevní oběh, posiluje se lymfatický a imunitní systém.
Teplo reguluje trávení a zrychluje metabolismus.
 
Masáž lávovými kameny výrazně pomáhá také při odstranění problémů se spánkem, koncentrací a neschopností uvolnit se, nebo také při klimakterických obtížích.
Neméně důležitý je vynikající relaxační účinek masáže ka klientovu psychiku. Masáž lávovými kameny se proto doporučuje lidem, kteří jsou pod neustálým tlakem a jsou nuceni v krátkém okamžiku podat špičkový výkon (např. podnikatelé, manažeři, herci, hudebníci a další zástupci společenského a uměleckého života).

 

Kontraindikace: 
 
 
Masáž lávovými kameny není vhodná v případě:
 
 • zvýšené funkce štítné žlázy
 • infekčního onemocnění, zánětů, horečky, pooperačních stavů, léčby antibiotiky (lze teprve 14 dní po skončení léčby)
 • nádorů
 • otevřených ran, poranění, výskytu modřin, slunečních popálenin
 • silného krvácení, bolestivé menstruace
 • pohmožděnin
 • popraskané pokožky
 • trombózy
 • tuberkulózy
 • zánětu žil
 • při křečových žilách
 • při bolesti lýtek neznámého původu
 • diabetes, epilepsie
 
Těhotné ženy a lidé trpící cukrovkou nebo jinou nemocí by měli mít k této terapii svolení od lékaře.
U těhotných žen je možné masírovat nohy, ruce, šíji - na nižší teploty.