Omlazující ZinoGene+

Rychlost, kterou v našich tkáních dochází k procesům stárnutí, ovlivňují živiny v naší stravě. Dle vědeckého průlomu dokáže kombinace fukoidanů - přírodních polysacharidů z mořských řas - polyfenolů, zinku a vitamínu C podpořit syntézu DNA, proces dělení buněk a zvýšit ochranu před oxidačním strasem. A tím zlepšit proces regenerace buněk a zmírnit hromadění nefunkčních buněk v organismu. To jsou přínosy užívání omlazujících tablet ZinoGene+ ze zcela přírodních složek.

 

 

ZCELA PŘÍRODNÍ SLOŽENÍ PRO ÚČINNOU BIODOSTUPNOST:

 

  1. Kurkumin z kurkumy
  2. Kvercetin z jerlínu a cibule
  3. Fukoidany z mořských řas
  4. Fisetin z jahod
  5. Piperin z černého pepře
  6. Vitamín C
  7. Zinek

 

Podívejme se na jednotlivé ingredience podrobněji.

 

KURKUMINOVÝ EXTRAKT

 

Kurkumin je se svou jasně žlutou barvou základním kamenem složení ZinoGene+. Kurkumin je produkován rostlinami druhu Curcuma longa, zástupcem čeledi zázvorníkovité. Kurkumin se v Indii používá již tisíce let, a to jak jako koření, tak i jako součást ájurvédských tradic. Dnes se běžně používá po celém světě v potravinových doplňcích, kosmetice, potravinových ochucovadlech a barvivech.

 

Na trhu je mnoho různých kurkuminových extraktů, ale ty mohou být značně rozdílné co do biodostupnosti, a proto se výrazně liší v množství složky, které bude mít skutečně aktivní účinek. Kurkuminový extrakt v tabletách ZinoGene+ je velmi pečlivě vybírán a obsahuje celé spektrum kurkuminoidů. Zvolena byla celosvětově oceňovaná složka HydroCurc®, která má nejvyšší biodostupnost. To znamená vyšší vstřebávání a díky tomu i lepší účinnost a funkčnost.

 

KVERCETIN

 

Kvercetin je přírodní pigment přítomný v mnoha druzích ovoce, zeleniny a zrn. Má antioxidační účinky a patří do podskupiny polyfenolů zvané flavonoidy. Odhaduje se, že člověk ho zkonzumuje průměrně 10–100 mg denně z potravin jako cibule, jablka, kapary, lesní plody, brokolice, citrusové plody, třešně, káva, hrozny, zelený čaj a červené víno.

 

Je důležité si uvědomit, že množství kvercetinu v potravinách může záviset na podmínkách, ve kterých byly pěstovány. Proto společnost Zinzino vytvořila za účelem optimalizace biodostupnosti a funkčnosti svou vlastní patentovanou směs kvercetinu, ve které použila tři různé přísady ze dvou různých rostlinných zdrojů: jerlínu a cibule. Kvalita přísad je vždy stejně důležitá jako jejich kvantita, a tato priorita platí i o zdrojích kvercetinu, které byly pro tuto směs vybrány.

 

FUKOIDANY

 

Hnědá mořská řasa obsahuje látku zvanou fukoidan. Fukoidany z mořských řas jsou nepřilnavé sloučeniny (představte si je jako biologickou obdobu teflonu). Jsou obsaženy v různých druzích hnědých řas a nacházejí se v buněčných stěnách rostliny, kde ji chrání před vnějším stresem.

 

Výživové vlastnosti fukoidanů nejsou ničím novým. Mořské řasy s obsahem fukoidanů se ve starobylých tradicích používají tisíce let. Nejstarší záznamy o jejich využívání jsou datovány až do roku 12 000 př. n. l., podle archeologických výkopových prací v Monte Verde v Chile, které odkryly důkazy o jejím užití.

 

Dnes jsou fukoidany používány ve výživových produktech jako vysoce hodnotné složky. Kvalita a cena se mezi různými dodavateli značně liší a pro ZinoGene+ bylo rozhodnuto použít exkluzivní fukoidanovou složku.

 

FISETIN

 

Fisetin působí jako barvivo v mnoha rostlinách a patří do flavonoidové skupiny polyfenolů. Pro ZinoGene+ byla vytvořena vlastní patentovaná směs fisetinu z výtažku z ruje a z jahod.

 

Tento bioflavanoidantioxidační účinky a ačkoli je přítomen v řadě druhů ovoce a zeleniny, jako jsou jahody, jablka, kaki, hrozny, cibule, kiwi a kapusta, jeho koncentrace v nich je nízká. Průměrný denní příjem fisetinu z různých rostlinných zdrojů se odhaduje přibližně na 0,4 mg. Naproti tomu jediná tableta ZinoGene+ dodává 25 mg.

 

PIPERIN

 

Černý pepř je jedním z nejpoužívanějších koření po celém světě a vyrábí se namletím usušených plodů pepřovníku černého. Ale černý pepř není pouze nezbytností při vaření; je považován za „krále mezi kořením“ a byl používán ve starobylých ájurvédských tradicích tisíce let kvůli vysoké koncentraci silně účinných antioxidačních sloučenin zvaných piperin.

 

Piperin se z rostliny extrahuje během období zrání, kdy se barva bobulí mění ze zelené na červenou. Načasování sklizně hraje zásadní roli, pokud chceme zajistit co nejvyšší antioxidační účinky piperinu. Pro ZinoGene+ se používá patentovaný výtažek BioPerine® s obsahem minimálně 95 % piperinu, který se používá jako zesilovač biodostupnosti už více než 20 let.

 

VITAMÍN C

 

Tento mocný antioxidant (který se nachází v našich svalech, mozku a krvi) je esenciálním vitamínem rozpustným ve vodě a přispívá k ochraně našich buněk před oxidačním stresem4.

 
Většina potravinových doplňků dostupných na trhu obsahuje syntetickou formu vitamínu C (kyselinu askorbovou, která se vyrábí laboratorně). Místo aby ZinoGene+ udělalo totéž a používala se v něm laboratorně vyráběná přísada, byl zvolen přímo přírodní rostlinný zdroj. Vitamín C pro ZinoGene+ je získáván z bobulí aceroly, tropického ovoce, které kromě vysokého obsahu vitamínu C obsahuje také další důležité živiny: karotenoidy a bioflavonoidy.
 
 
ZINEK
 
Zinek je esenciální mikronutrient, resp. minerál a druhý nejhojněji zastoupený stopový prvek v našem těle. Zinek je obsažen v mnoha různých potravinách, které jíme, jako je maso, sýr, játra, luštěniny, zelenina a celozrnný chléb.
 
Zinek má v našem těle mnoho důležitých funkcí a Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) potvrdil 18 různých zdravotních tvrzení o tomto minerálu. Klíčovými pro složení ZinoGene+ je příspívání k normální syntéze DNA1, buněčnému dělení2  a ochraně buněk před oxidačním stresem3.
 

 

ZDRAVOTNÍ TVRZENÍ O PŘÍPRAVKU ZINOGENE+ (EFSA)

 

1 Zinek přispívá k normální syntéze DNA.
2 Zinek se podílí na procesu buněčného dělení.
3 Zinek přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem.
4 Vitamín C přispívá k ochraně buněk před oxidačním stresem.

 

Doporučené užívání:

Užívejte 1 tabletu denně.
Nepřekračujte doporučenou denní dávku.
Doplňky stravy by neměly sloužit jako náhrada pestré a vyvážené stravy.
 

Cena:

Balení 30 tablet - 69 eur - 1.750 Kč
Při nákupu 4 balení a více - od 7.000 Kč - množstevní sleva 10%.
Předplatné na 8 měsíců - 45 eur - 1.150 Kč
(nákup prvních dvou měsíců najednou - 90 eur - 2.295 Kč, poté platba měsíčně)

 

Upozornění:
Pokud jste těhotná, poraďte se před užíváním tohoto doplňku stravy se svým lékařem.

Skladování:
V suchu při pokojové teplotě.
Uchovávejte mimo dosah dětí.

 
 
Cz
Jak to funguje: